Nebo je to pod jeho rozlišovací schopnosti? Pravda je, že bankovky obvykle necinkají, kdežto víno většinou ano. Ale to už nechme na soudci.
Co si z této kauzy zatím vzít? Že když člověk dostane 7 milionů korun v hotovosti, tak je schopen si je bez problémů naskládat do batohu/kabelky a odejít s nimi vstříc světlým zítřkům. Jenže co když je někdo šťastlivec, a vyhraje těch milionů třeba 100?
Mít je na účtě je sice překrásná věc. Ale jak ta hromada peněz vlastně vypadá? Základem je, v jakých bankovkách si to člověk vyzvedne. Jedna pětitisícovka s Masarykem váží 1,1 gramu.
Na sto milionů takových pětitisícovek potřebujete 20 tisíc. To znamená váhu 22 kilo. Jenom 22 kilo!!! 100 milionů korun tak člověk může klidně sbalit do kufru a odletět s aerolinkami Emirates kamkoliv na světě. Emirates mají váhový limit na zavazadlo totiž 35 kilo – takže bez obav můžete přihodit i lahev šampaňského a kartáček na zuby.
To je ta nejúspornější a nejlehčí varianta. Když si sto milionů necháte vysázet na stůl v tisícovkách, logicky to bude pětkrát těžší - 110 kilo. A taky – při vyskládání na sebe by vznikl komín bankovek vysoký 30 metrů - poměrně nepraktická záležitost, a to je tloušťka bankovkového papíru jen 0,3 milimetru. Transit by to ale asi v klidu odvezl.
Největší frajeřinka by ale byla nechat si vyplatit 100 milionů korun…. V korunách. To dělá… počkejte si na to… ano, správně, sto milionů mincí. Jenže to je tak abstraktní pojem, že si to normální smrtelník nedokáže ani představit. Koruna je z oceli, pokovená niklem. Jeden kousek váží 3,6 gramu. Váha sta milionů v korunách je tedy 360 tisíc kilo! To už člověk neodveze svépomocí.
Třeba nosnost běžného nákladního železničního vagonu dosahuje maximálně 54 tun. To znamená, že milion korun v korunových mincích by vám muselo domů přivézt šest naprosto napěchovaných železničních vagonů. A až vám to složí na zahradu, nebude problém si v té hromadě zaplavat, jako strýček Skrblík ve svém trezoru.